- Nowy
-
Modlińska 205, Warszawa
- biuro@pigmentologia.pl
- Umów się na rozmowę z nami
- 22 299 55 52
- 7:00-17:00, pon-pt
- zamknięte, sob-nd
- biuro@pigmentologia.pl
-
Co malujesz?
KREATOR
Czy wiesz, że łatwo możesz wybrać idealną farbę za pomocą Naszego prostego kreatora?
SPRAWDŹ > -
Farby i lakiery
-
Tynki
-
Akcesoria malarskie
-
Listwy dekoracyjne
-
Urządzenia
-
System suchej zabudowy
- keyboard_arrow_right Dla profesjonalistów
- keyboard_arrow_right Sklep stacjonarny
- keyboard_arrow_right Koszty dostaw
- keyboard_arrow_right Zwroty / reklamacje
- keyboard_arrow_right Porady / Blog
- keyboard_arrow_right Kontakt
Wyświetlane elektronicznie kolory mogą się nieznacznie różnić w rzeczywistości. Jest to zależne od jasności i rozdzielczości ekranu i urządzenia.
Farby są mieszane na zamówienie i nie podlegają zwrotowi ani wymianie po wysyłce.
Rodzina kolorów
Zakres kolorów
Wybierz kolor farby
Co malujesz?
Wybierz farbę, którą chcesz wybarwić




















- Formy płatności
- Formy dostaw
- Wysyłka w 24h
- Zwrot do 14 dni
- Dostawa 15 zł
- drobnoziarnisty, do nakładania ręcznego i mechanicznego
- do stosowania wewnątrz pomieszczeń
- na różnego rodzaju podłoża
- wysoce paroprzepuszczalny
Drobnoziarnisty, cementowo-wapienny tynk maszynowy do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Spełnia wymagania normy PN EN 998-1.
Do maszynowego lub ręcznego wykonywania wewnętrznych wypraw tynkarskich kategorii II lub jako lekki tynk podkładowy pod wyprawy szlachetne i tynki dekoracyjne w każdego rodzaju pomieszczeniach. Zalecany na nośne podłoża ceramiczne, silikatowe, betonowe, keramzytowe, ściany z bloczków z betonów komórkowych lub na nośne podłoża starych tynków wapiennych lub cementowo-wapiennych klasy reakcji na ogień co najmniej A1.- drobnoziarnisty, do nakładania ręcznego i mechanicznego
- do stosowania wewnątrz pomieszczeń
- na różnego rodzaju podłoża
- wysoce paroprzepuszczalny
Worek 25 kg 48 worków na palecie = 1200 kg.
Jasno szaraW pomieszczeniach suchych na drewnianych rusztach (paletach). Chronić przed wilgocią.
Okres trwałości w oryginalnie zamkniętym opakowaniu przy prawidłowym składowaniu: 12 miesięcy.
Na nośne podłoża ceramiczne, silikatowe, betonowe, keramzytowe, ściany z bloczków z betonów komórkowych lub na nośne podłoża starych tynków wapiennych lub cementowo-wapiennych klasy reakcji na ogień co najmniej A1.
Podłoże musi być równe, czyste, suche, mocne, nośne oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.
Na jednorodnych powierzchniach murów materiał nakładać w jednym cyklu.W przypadku murów mieszanych lub niejednorodnych podłoży nakładać dwuwarstwowo „mokre w mokre” Powierzchnię zatrzeć jednolicie przy użyciu pacy styropianowej, z filcem lub twarda gąbką. W rejonie płyt z materiałów drewno pochodnych, kaset żaluzji, wieńców, pasów stropowych lub niejednorodnych murów należy najpierw nałożyć ok. 5 mm grubości warstwę zaprawy i zatopić w niej siatkę wzmacniającą z włókna szklanego Capatect 650, pozostawiając odpowiedniej wielkości zakładkę. Tężejącą powierzchnię lekko przeczesać szorstką miotełką. Minimalna grubość warstwy: 12 mm; powyżej 20 mm nakładać warstwowo po dostatecznym wyschnięciu poprzedniej nadając warstwie spodniej odpowiednią szorstkość celem zwiększenia przyczepności. W przypadku prowadzenia prac na zewnętrz unikać pracy w bezpośrednim nasłonecznieniu, przy silnym wietrze lub mgle. Stosować plandeki lub siatki ocieniające celem ochrony nowo wykonanych wypraw przed deszczem, silnym słońcem lub wiatrem.
Obróbka: Po narzuceniu tynku na uprzednio przygotowane podłoże ściągnąć (wyrównać) tynk łatą typu H, wyrównując cała powierzchnię. Tak obrobioną pozostawić na 4 do 16 godzin (w zależność od warunków atmosferycznych), aż do wstępnego związania tynku. Następnie przystąpić do ścinania tynku (tynk powinien być na tyle związany, aby następowało jego osypywanie, a nie wyrywanie) przy użyciu łaty trapezowej lub zdzieraka aż do wyrównania powierzchni w stopniu satysfakcjonującym, pamiętając o cało-powierzchniowym przeprowadzeniu tego procesu. Następnie zrosić woda i zacierać przy pomocy pacy styropianowej lub pacy z twardą gąbką do chwili uzyskania równej i gładkiej powierzchni. W celu uzyskania drobnej, jednorodnej faktury tynk obrabiać po wstępnym zatarciu „na sucho” pacą z drobną, miękką gąbką lub filcem.
Minimalna grubość warstwy: 12 mm; powyżej 20 mm nakładać warstwowo.
Sugerowane produkty do wierzchniego wykończenia:
Związany i wyschnięty tynk można pokrywać bezpośrednio powłokami malarskimi marki Caparol lub zastosować wyprawy – tynki ; techniki dekoracyjne.
Dobór produktów zależy od indywidualnych preferencji oraz oczekiwanego efektu. Wykończenie ostateczne powierzchni można wykonać przy pomocy dostępnych na rynku produktów lub zastosować rozwiązania z szerokiej palety produktów firmy CAPAROL: powłoki malarskie, szlachetne tynki dekoracyjne, techniki dekoracyjne, tynki mozaikowe lub lekkie płytki okładzinowe CAPAROL Meldorfer. Przy stosowaniu produktów jako warstwy wykończeniowe zawsze zapoznać się z zaleceniami ich producentów.
Czas schnięcia tynku (przy temperaturze +20°C i przy względnej wilgotności powietrza wynoszącej 65%) to ok. 1 mm/dobę.
Tynk zasycha przy udziale procesu hydratacji (uwodnienia) oraz w sposób fizyczny, tzn. przez odparowywanie wody zarobowej. W związku z tym w chłodnych okresach roku oraz przy wysokiej wilgotności powietrza czas schnięcia tynku ulega wydłużeniu.
Natychmiast po użyciu wodą.
Nie dopuszczać do zaschnięcia materiału na narzędziach. W przypadku użycia agregatu tynkarskiego pamiętać o natychmiastowym myciu urządzenia zgodnie z zaleceniami producenta po zakończeniu procesu narzucania tynku.Produkt zawiera cement i wodorotlenek wapnia (zasadę wapienną), w związku z czym reaguje alkalicznie. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Może powodować uczulenie w kontakcie ze skórą. Chronić przed dziećmi. Nie wdychać pyłu. Unikać zanieczyszczenia skóry i oczu. Zanieczyszczone oczy przemyć dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Nosić odpowiednie rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza – okazując opakowanie lub etykietę.
Producent nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku nieumiejętnego zastosowania produktu lub niezgodnego z jego przeznaczeniem.
PN EN 998-1
Wymagania dotyczące zapraw do murów. Część 1: Zaprawa tynkarska.
Zaprawa tynkarska ogólnego przeznaczenia (GP) do stosowania wewnątrz.