- Nowy
-
Modlińska 205, Warszawa
- biuro@pigmentologia.pl
- Umów się na rozmowę z nami
- 22 299 55 52
- 7:00-17:00, pon-pt
- zamknięte, sob-nd
- biuro@pigmentologia.pl
-
Co malujesz?
KREATOR
Czy wiesz, że łatwo możesz wybrać idealną farbę za pomocą Naszego prostego kreatora?
SPRAWDŹ > -
Farby i lakiery
-
Tynki
-
Akcesoria malarskie
-
Listwy dekoracyjne
-
Urządzenia
-
System suchej zabudowy
- keyboard_arrow_right Dla profesjonalistów
- keyboard_arrow_right Sklep stacjonarny
- keyboard_arrow_right Koszty dostaw
- keyboard_arrow_right Zwroty / reklamacje
- keyboard_arrow_right Porady / Blog
- keyboard_arrow_right Kontakt
Wyświetlane elektronicznie kolory mogą się nieznacznie różnić w rzeczywistości. Jest to zależne od jasności i rozdzielczości ekranu i urządzenia.
Farby są mieszane na zamówienie i nie podlegają zwrotowi ani wymianie po wysyłce.
Rodzina kolorów
Zakres kolorów
Wybierz kolor farby
Co malujesz?
Wybierz farbę, którą chcesz wybarwić




















- Formy płatności
- Formy dostaw
- Wysyłka w 24h
- Zwrot do 14 dni
- Dostawa 15 zł
- wzmocniona włóknem węglowym
- bardzo wydajna
- odporna na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych
- zoptymalizowana pod względem przyczepności i elastycznosci
Warstwa 3 mm ok. 4,1 kg/m2 (obu składników po zmieszaniu)
Warstwa 5 mm ok. 6,8 kg/m2 (obu składników po zmieszaniu)
Podane ilości zużycia poszczególnych produktów są oparte na doświadczeniu i niewiążące. Rzeczywiste zużycie zależy od wielu czynników. Dokładne zużycie można określić tylko za pomocą obszaru testowego.
Składnik ciekły Capatect CarboNit-Easy: jasny beż
Składnik suchy Capatect CarboNit-Easy Powder: biały
Łatwa w obróbce, bardzo wydajna, 2-składnikowa (2K), wzmocniona włóknem węglowym masa szpachlowa do wykonywania warstwy zbrojonej w systemie ocieleń Capatect.
Capatect CarboNit-Easy to bardzo elastyczna, wysokowydajna, wzmocniona włóknem węglowym lekka dwuskładnikowa masa szpachlowa, składająca się z Capatect CarboNit-Easy i Capatect CarboNitEasy Powder. Dzięki specjalnym lekkim kruszywom Capatect CarboNit-Easy jest bardzo elastyczną, a przez to łatwą w użyciu szpachlą do wykonywania warsty zbrojonej. Capatect CarboNit-Easy znajduje zarówno zastosowanie przy renowacji elewacji jak i w systemach ociepleń na styropianie i wełnie mineralnej. Wysoka zawartość włókna węglowego i nanokrystaliczne komponenty sprawiają, że Capatect CarboNit-Easy jest odporna na obciążenia mechaniczne i skutecznie mostkuje rysy.
- łatwa w obróbce- wzmocniona włóknem węglowym
- bardzo wydajna
- odporna na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych
- zoptymalizowana pod względem przyczepności i elastycznosci Dyspersja żywic sztucznych z dodatkiem lekkich kruszyw, nano- cząsteczek glinianu i krzemianu wapniowego oraz tlenków magnezu.
Capatect CarboNit-Easy: wiadro 20 kg
Capatect CarboNit-Easy Powder: worek 2 kg
(24 opakowania kombi = 528 kg / paleta)
Składnik ciekły Capatect CarboNit-Easy: jasny beż
Składnik suchy Capatect CarboNit-Easy Powder: biały
W miejscu chłodnym, chronić przed mrozem. W fabrycznie zamkniętym opakowaniu składować do 12 miesięcy.
Wszelkie istniejące uskoki na stykach płyt termoizolacyjnych należy wcześniej zeszlifować, a przylegający pył należy usunąć.
Podłoże musi być stabilne, czyste, wolne od luźnych części i substancji zmniejszających przyczepność. Uszkodzone, łuszczące się powłoki mineralne lub tynki strukturalne należy usunąć. Luźne tynki zbić/usunąć; ubytki w tynkach uzupełnić. Szlifowane lub pylące powierzchnie mineralne należy dokładnie oczyścić i zagruntować OptiSilann Tiefgrund. W przypadku pęknięć w warstwie wierzchniej (tynk podkładowy i wierzchni) lub w elewacji, należy ustalić przyczyne powstania tego pęknięcia. Dopiero wtedy można podjąć decyzję, czy i jak należy przeprowadzić renowację.
Przygotowanie szpachli: Składnik suchy wsypać do wiaderka ze składnikiem ciekłym i wymieszać wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym (400 obr./min.) do uzyskania jednorodnej masy. Proporcje obu składników są dokładnie dobrane, nie dodawać żadnych innych materiałów. Gotową szpachlę zużyć w ciągu 30 minut od zmieszania. Czas ten dotyczy temperatury 20°C, wyższa skraca ten czas, niższa wydłuża.
Wykonanie warstwy zbrojonej: po zamocowaniu narożników ochronnych do ościeży okiennych i krawędzi, profili łączących i ukośnego zbrojenia w narożach otworów elewacyjnych, Capatect CarboNit Easy nakłada się na szerokość siatki za pomocą pacy zębatej (szerokość i głębokość zębów zależy od grubości warstwy zbrojonej), a siatkę Capatect zatapia się z 10 cm zakładem. Następnie metodą "mokre w mokre" dokłada niewielką ilość szpachli tak, aby siatka była całkowicie niewidoczna, a grubość warstwy wyniosła ok. 3-5 mm. Dla grubości warstwy 3 mm, siatka z włókna szklanego Capatect 650/110 powinna być w połowie jej grubości. Dla grubości warstwy 5 mm, siatka powinna być umieszczona w 1/3 grubości od zewnątrz.
Renowacja: Capatect CarboNit-Easy może być stosowana jako szpachlówka elewacyjna do naprawy uszkodzonych tynków na murze litym lub w systemach ociepleń przed nałożeniem nowej warstwy tynku strukturalnego. Capatect CarboNit-Easy ze zbrojeniem siatką z włókna szklanego nakłada się na odpowiednią i oczyszczoną powierzchnię zgodnie z opisem w rozdziale "Przygotowanie podłoża". W przypadku renowacji systemów dociepleń należy skonsultować się z naszym doradcą technicznym.
Sposób wykonania: Generalnie obowiązują wytyczne wykonawstwa systemów ociepleniowych Capatect.
Warstwa 3 mm ok. 4,1 kg/m2 (obu składników po zmieszaniu)
Warstwa 5 mm ok. 6,8 kg/m2 (obu składników po zmieszaniu)
Podane ilości zużycia poszczególnych produktów są oparte na doświadczeniu i niewiążące. Rzeczywiste zużycie zależy od wielu czynników. Dokładne zużycie można określić tylko za pomocą obszaru testowego.
Temperatura stosowania:
od +5°C do +30°C (obróbki, schnięcia, powietrza, materiału i podłoża). Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem, deszczem i silnym wiatrem. Uważać na nocne przymrozki!
W warunkach +20°C i 65% wilgotności powietrza ok. 24 h. Niższa temperatura i wyższa wilgotność wydłużają ten czas.
Wodą natychmiast po użyciu.
Tylko całkowicie opróżnione pojemniki nadają się do utylizacji. Resztki materiału traktować jako odpady budowlane. Utylizacja zgodnie z lokalnie obowiązującymi przepisami.