- Nowy
-
Modlińska 205, Warszawa
- biuro@pigmentologia.pl
- Umów się na rozmowę z nami
- 22 299 55 52
- 7:00-17:00, pon-pt
- zamknięte, sob-nd
- biuro@pigmentologia.pl
-
Co malujesz?
KREATOR
Czy wiesz, że łatwo możesz wybrać idealną farbę za pomocą Naszego prostego kreatora?
SPRAWDŹ > -
Farby i lakiery
-
Tynki
-
Akcesoria malarskie
-
Listwy dekoracyjne
-
Urządzenia
-
System suchej zabudowy
- keyboard_arrow_right Dla profesjonalistów
- keyboard_arrow_right Sklep stacjonarny
- keyboard_arrow_right Koszty dostaw
- keyboard_arrow_right Zwroty / reklamacje
- keyboard_arrow_right Porady / Blog
- keyboard_arrow_right Kontakt
Wyświetlane elektronicznie kolory mogą się nieznacznie różnić w rzeczywistości. Jest to zależne od jasności i rozdzielczości ekranu i urządzenia.
Farby są mieszane na zamówienie i nie podlegają zwrotowi ani wymianie po wysyłce.
Rodzina kolorów
Zakres kolorów
Wybierz kolor farby
Co malujesz?
Wybierz farbę, którą chcesz wybarwić




















- Formy płatności
- Formy dostaw
- Wysyłka w 24h
- Zwrot do 14 dni
- Dostawa 15 zł
- Klejenie i wykonywanie warstwy zbrojonej jednym materiałem.
- Hydrofobowa
- Wysoce przepuszczalna dla pary wodnej
- Łatwa w nakładaniu
- O dobrej przyczepności do wszystkich podłoży mineralnych oraz płyt ocieplających EPS/wełna
Ok. 4,5-8,0 kg/m²
Zbrojenie:
Ok. 1,4 kg/m² na mm grubości warstwy
Dokładne wartości należy ustalić na podstawie próby. Powyższe dane są wartościami orientacyjnymi. Podczas wykonywania prac należy uwzględnić odchylenia uwarunkowane specyfiką obiektu i warunkami obróbki. Grubość warstwy zbrojonej powinna wynosić 4 - 10 mm. szara Zaprawa mineralna według EN 998-1 przeznaczona do klejenia i zbrojenia płyt ocieplających w systemach Capatect Keramik, Feinstein oraz Naturstein (poprzednio Capatect Ceratherm). Zaprawa mineralna do mocowania materiałów termoizolacyjnych - styropianu i wełny mineralnej oraz do wykonywania warstw zbrojonych siatką z włókna szklanego w systemach Capatect Keramik, Feinstein oraz Naturstein.
- Klejenie i wykonywanie warstwy zbrojonej jednym materiałem.
- Hydrofobowa
- Wysoce przepuszczalna dla pary wodnej
- Łatwa w nakładaniu
- O dobrej przyczepności do wszystkich podłoży mineralnych oraz płyt ocieplających EPS/wełna
Masę klejowo-szpachlową nałożyć na tylną stronę płyty metodą obwodowo-punktową (wzdłuż brzegów płyty nałożyć wałek masy klejowej o szerokości ok. 5 cm, a na środku płyty 3-6 owalne placki masy klejowo-szpachlowej wielkości dłoni). Powierzchnia kontaktu z masą oraz grubość warstwy zależy od nierówności podłoża – materiał należy nanosić tak, aby powierzchnia kontaktu płyty z klejem wynosiła min. 60%. Po nałożeniu zaprawy klejowej na podłoże, płyty izolacyjne są nakładane na podłoże po nałożeniu kleju, a następnie mocowane.
Klejenie techniką całopowierzchniową (dotyczy tylko równych podłoży i odpowiednich płyt izolacyjnych): zaprawę klejową nanosić metodą natryskową na podłoże. Bezpośrednio przed nałożeniem płyt termoizolacyjnych, należy przeczesać zaprawę klejową pacą zębatą (szerokość i głębokość zębów zależy od rodzaju podłoża). Płyty muszą być natychmiast wciśnięte do świeżej warstwy kleju, dopsowane i dociśnięte na miejsce. Aby uniknąć tworzenia się "skóry", można nakładać tylko taką ilość kleju, jaką można nałożyć natychmiast.
Płyty termoizolacyjne układać na wiązanie mijankowo pasami, przykładając i przyciskając do powierzchni z dołu do góry - dobrze dociskając. Nie nakładać kleju w miejscach styku płyt. Zapobiegać obsuwaniu się płyt i odchyleniom od pionu.
Zbrojenie:
Ewentualne nierówności na stykach płyt styropianowych zeszlifować i usunąć powstały pył.
W przypadku niepowlekanych płyt izolacyjnych z wełny mineralnej, należy wetrzeć masę zbrojącą w powierzchnię płyty izolacyjnej. Po założeniu narożników na ościeża okienne i inne krawędzie oraz wzmocnieniach diagonalnych w narożnikach otworów fasadowych, nanieść masę klejowo-szpachlową na płyty ocieplające pasem o szerokości odpowiadającej szerokości siatki, a następnie wcisnąć w nią siatkę z włókna szklanego Capatect 650, pozostawiając ok. 10 cm zakładkę. Całość zaszpachlować metodą „mokrym w mokre” uzyskując w ten sposób całkowite pokrycie siatki wzmacniającej na całej powierzchni.
Całkowita grubość warstwy zbrojącej musi wynosić ≥ 4 mm. Maksymalna grubość warstwy wynosi 10 mm. Dla warstw o grubości powyżej 7 mm należy wykonywać dwie warstwy. Druga warstwa mussi byc cieńsza niz pierwsza. Przed nałożeniem drugiej warstwy pierwsza musi być zastygnięta ale nie całkowicie wyschnięta. Zatapianie siatki w warstwach o grubości do 4 mm powinno być w połowie grubości warstwy. Dla warstw powyżej 4 mm, powinno to być w górnej połowie warstwy.
Mocowanie mechaniczne:
W wypadku kołkowania przez siatkę, warstwę zbrojoną należy wykonywać w dwóch warstwach. W pierwszej warstwie należy zatopić siatkę, następnie wykonać kołkowanie oraz nanieść drugą warstwę masy zbrojącej. Klejenie:
Ok. 4,5-8,0 kg/m²
Zbrojenie:
Ok. 1,4 kg/m² na mm grubości warstwy
Dokładne wartości należy ustalić na podstawie próby. Powyższe dane są wartościami orientacyjnymi. Podczas wykonywania prac należy uwzględnić odchylenia uwarunkowane specyfiką obiektu i warunkami obróbki. Grubość warstwy zbrojonej powinna wynosić 4 - 10 mm. Temperatura otoczenia, podłoża lub samego materiału podczas obróbki i fazy schnięcia nie może być niższa niż +5 ºC oraz wyższa od +30 ºC. Szpachlowania nie należy wykonywać przy bezpośrednim nasłonecznieniu lub silnym wietrze bez stosowania odpowiednich siatek lub plandek ochronnych. Nie należy stosować materiału podczas mgły oraz poniżej punktu rosy. Ewentualne mocowanie łącznikami mechanicznym (kołkami) należy wykonać po odpowiednim
związaniu warstwy klejowej, tj. po ok. 24 godzinach. Szczególnie w chłodnych okresach roku oraz przy wysokiej wilgotności powietrza czas schnięcia ulega wydłużeniu. Wodą natychmiast po użyciu.
Działa drażniąco na skórę. Powoduje poważne uszkodzenie oczu. Może podrażniać układ oddechowy. Jeśli potrzebna jest pomoc medyczna, pokazać opakowanie lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Stosować wyłącznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Nosić rękawice ochronne / ochronę oczu. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. Natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przechowywać pod zamknięciem.
Więcej informacji można znaleźć w karcie charakterystyki.
budowlane. EAK 170904 Wskazówka do znakowania CE
Znak CE jest umieszczany na opakowaniu. Deklaracja właściwości użytkowych do pobrania na stronie www.caparol.pl.