Udało się! Oto Twoja farba.

Producent:

Caparol Histolith Mineralin

  • Formy płatności
  • Formy dostaw
  • Wysyłka w 24h
  • Zwrot do 14 dni
  • Dostawa 15 zł

  • Wyrównująca strukturę
  • Szlamująca drobne rysy (do 0,1 mm)
  • Odporna na warunki atmosferyczne
  • Zawierająca pigmenty odporne na światło
  • Zawierająca kwarcytowe kruszywo krzemionkowe
  • Wysoce alkaliczna (wartość PH ok. 11)
  • Niepalna

Okolo 400-500 g/m2 na jedną warstwę na gładkim podłożu. Zużycie zmienia się w zależności od chłonności i struktury podłoża. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce przez malowanie próbne.

Klasa G3 (mat) według EN 1062-1

Biała.

Fabryczne barwienie w wielu kolorach na życzenie. Barwienie maszynowe w systemie ColorExpres nieorganicznymi pastami barwiącymi. Można barwić samodzielnie dodając maks. 10 % barwników Histolith® Sol-Silikat Volltonfarbe. Po dodaniu większej ilości barwnika farba traci stopniowo właściwości wypełniające.

Farba szlamująca.

Nadaje się jako warstwa podkładowa, pośrednia i nawierzchniowa do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Wypełniająca powłoka(szlamująca) na tynkach, stabilnych matowych farbach silikatowych, silikonowych i dyspersyjnych farbach silikatowych. Nadaje strukturę, do optycznego wyrównywania nierównomiernie zatartych tynków mineralnych lub wyrównywania struktury ponownie otynkowanych powierzchni. Dobrze nadaje się do wypełniania drobnych pęknięć tynku. Może być stosowany jako drobnoziarnista warstwa pośrednia przed kreatywnymi technikami lazurowania krzemianowego.
  • Wyrównująca strukturę
  • Szlamująca drobne rysy (do 0,1 mm)
  • Odporna na warunki atmosferyczne
  • Zawierająca pigmenty odporne na światło
  • Zawierająca kwarcytowe kruszywo krzemionkowe
  • Wysoce alkaliczna (wartość PH ok. 11)
  • Niepalna

Szkło wodne potasowe, odporny na działanie światła mineralny pigment, wypełniacz mineralny, organiczne stabilizatory.

wiadro 20 kg

Biała.

Fabryczne barwienie w wielu kolorach na życzenie. Barwienie maszynowe w systemie ColorExpres nieorganicznymi pastami barwiącymi. Można barwić samodzielnie dodając maks. 10 % barwników Histolith® Sol-Silikat Volltonfarbe. Po dodaniu większej ilości barwnika farba traci stopniowo właściwości wypełniające.

Klasa G3 (mat) według EN 1062-1

W chłodnym suchym miejscu w temp. pow. 0° C.

ok. 1,6 g/cm³ Klasa E4 według EN 1062-1
E = 200-400 µm

Podłoże musi być nośne, suche, czyste oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.

Okleić parapety i wszelkie elementy narażone na zanieczyszczenie.

Stare niepomalowane tynki i stare powłoki mineralne:
Dobrze oczyścić powierzchnię. Usunąć warstwy o niskiej wytrzymałości.

Nowe tynki zgodnie z normą DIN EN 998-1 klasa CS I - CS IV:
Przed nałożeniem powłoki należy odczekać co najmniej 7 dni w temperaturze 20°C i wilgotności względnej 65%. Naprawy tynków / zeszkliwioną powierchnię należy pokryć środkiem Histolith® Fluat.

Stare, stabilne, matowe powłoki farby emulsyjnej:
Dobrze oczyścić powierzchnię. Nałożyć warstwę podkładową Histolith® Mineralin rozcieńczoną ok. 5% Histolith® Sol-Silikat Fixativ.

Powłoki farb klejowych: Dokładnie zmyć. Nałożyć warstwę podkładową z Dupa-Putzfestiger.

Mur ceglany:
Jako podłoże nadaje się tylko mur wykonany z chłonnych cegieł. Cegły wypalane na twardo i cegły klinkierowe nie są odpowiednie. Jeśli to możliwe, należy wykonać powierzchnię testową i sprawdzić kompatybilność materiałów. Dokładnie oczyść powierzchnię. Naprawić uszkodzone spoiny np. materiałem Histolith Trass-Sanierputz. Nałożyć warstwę podkładową z Histolith®Sol-Silikat Fixativ, rozcieńczoną 2 : 1 do 1 : 1 w wodzie, w zależności od chłonności podłoża. W przypadku cegieł z rozpuszczalnymi w wodzie składnikami powodującymi przebarwienia nanieść warstwę gruntującą z Caparol Aqua-Sperrgrund.

Kamień naturalny:
Jako podłoże nadaje się wyłącznie chłonny kamień naturalny. W miarę możliwości wykonać powierzchnię próbną i sprawdzić kompatybilność materiałów. Powierzchnię dokładnie oczyścić. Warstwy o niskiej wytrzymałości usunąć. Uwaga: W przypadku kamienia naturalnego ze składnikami rozpuszczalnymi w wodzie, mogą one wykwitać na malowanej powierzchni i powodować plamy.

Beton: Usunąć pozostałości środka antyadhezyjnego.

Tynki gipsowe zgodnie z normą DIN EN 13279-1 / wytrzymałość na ściskanie min. 1 N/mm²:
Zwarte tynki gipsowe gruntować środkiem HaftGrund EG. Miękkie tynki gipsowe wzmocnić środkiem DupaPutzfestiger (rozpuszcalnikowy) lub OptiSilan TiefGrund (wodny).

Tynki z zeszkliwioną powierzchnią przeszlifować, oczyścić z pyłu i zagruntować środkiem
Dupa-Putzfestiger lub OptiSilanTiefGrund (patrz karta techniczna). Po całkowitym wyschnięciu nanieść za każdym razem powłokę pośrednią z materiału Haftgrund EG.

Płyty gipsowo-kartonowe:
Płyty GK gruntować środkiem  HaftGrund EG. Zeszlifować krawędzie szpachli. Miękkie obszary szpachlowane gipsem zagruntować środkiem OptiSilan TiefGrund. W przypadku płyt z rozpuszczalnymi w wodzie, przebarwiającymi się składnikami nałożyć warstwę gruntującą z Caparol AquaSperrgrund fein (przestrzegać karty technicznej BFS nr 12).

Powierzchnie zaatakowane przez grzyby lub glony:
Czyste powierzchnie zaatakowane przez grzyby lub glony zwilżyć wodą. Po wyschnięciu powierzchnie pokryć środkiem Capatox i pozostawić do wyschnięcia.

Powierzchnie zaatakowane przez pleśń: Zmyć pleśń. Po wyschnięciu pokryć powierzchnie środkiem Capatox i pozostawić do wyschnięcia.

Dokładnie wymieszać zawartość pojemnika za pomocą wolnoobrotowego mieszadła.
Rozcieńczać do maks. 10% Histolith Sol-Silikat Fixativ.

Pędzlem, wałkiem lub urządzeniami typu airless. 
Aplikacja natryskowa: np. za pomocą perystaltycznej pompy zasilającej Inotec InoBeam M8.

Rozcieńczenie materiału: do maks. 10% Histolith® Sol-Silikat Fixativ (rozcieńczonym z wodą w stosunku 2:1).
Rozmiar dyszy: 4 mm, ciśnienie natrysku: 3-4 bar

Wykończenie sąsiadujących powierzchni bez przerw, aby uniknąć nawarstwiania materiału. Podzielić duże fasady na sekcje, nakładać w sposób ciągły mokre na mokre i strukturyzować.

Słabo i równomiernie chłonne podłoża mineralne: Warstwa gruntująca i wykończeniowa, rozcieńczona ok. 15% Histolith® Sol-Silikat Fixativ (zgodnie z kartą techniczną produktu).

Silnie i nierównomiernie chłonne podłoża mineralne lub podłoża mineralne z przeszlifowaną powierzchnią: Gruntować materiałem Histolith® Sol-Silikat Fixativ, rozcieńczonym z wodą w stosunku 2 : 1 lub 1 : 1 w zależności od chłonności podłoża.

Warstwa pośrednia rozcieńczona ok. 10% do 20% Histolith® Sol-Silikat Fixativ rozcieńczonym 2:1 z wodą.
Końcowa warstwa rozcieńczona ok. 10% do 20% Histolith® Sol-Silikat Fixativ rozcieńczonym 2:1 z wodą.

Alternatywne produkty na zewnątrz lub do wnętrz: można stosować wszystkie farby fasadowe Histolith® lub farby do wnętrz.

Okolo 400-500 g/m2 na jedną warstwę na gładkim podłożu. Zużycie zmienia się w zależności od chłonności i struktury podłoża. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce przez malowanie próbne.

Temperatura podczas fazy aplikacji i schnięcia dla otoczenia i podłoża nie może być niższa niż +8°C lub wyższa niż +30°C . Nie nakładać przy bezpośrednim nasłonecznieniu, silnym wietrze, mgle lub wysokiej wilgotności.
W niesprzyjających warunkach pogodowych należy podjąć odpowiednie środki w celu ochrony obrabianych powierzchni elewacji.

Czas oczekiwania na ponowną obróbkę zależy od temperatury, wilgotności powietrza, ruchu powietrza, nasłonecznienia i grubości aplikacji. Podane informacje mają zatem charakter wyłącznie orientacyjny.

  • Powierzchnia jest sucha i nadaje się do ponownego malowania w temperaturze 20°C i wilgotności względnej 65%, po ok. 12 godzinach.

Wodą natychmiast po użyciu.

Płynne resztki materiału przekazać do punktu odbioru/utylizacji starych farb i lakierów. Zaschnięte resztki materiału usuwać jak odpady budowlane. Całkowicie opróżnione opakowania oddawać do recyklingu.

dla tego typu produktu (typ A/a) wynosi: 30 g/l (2010). Ten produkt zawiera maksymalnie 1 g/l LZO


Koszt wybranej konfiguracji:
0,00 zł Brutto
Ilość
Dostępne: 0
Logos